DOPRAVA ZADARMO NAD 100€ pre SR a ČR.

Strečový keper/twill TENCEL™ lyocell 135 cm antracitový

Neohodnotené

Strečový keper z dánskej dizajnérskej dielne meet MILK má broskyňovo jemný matný povrch s jemene vypratým lookom.

€24,30
Skladom (7,5 m)

Je vhodný na spoločenské odevy, šaty, nohavice, coulotte, ležérne saká, tuniky, topy.

 

Tencel™ je lyocellové vlákno firmy Lenzing AG. Pochádza z eukalyptového dreva. Pri výrobe tohto vlákna sa rovnako ako pri spracovaní konvenčnej viskózy používa celulózová buničina. Je získavaná chemickým rozpúšťaním dreva na zmes, ktorá je následne miniatúrnymi tryskami vstrekovaná do kyslého prostredia, aby stuhla na lyocellové vlákna.

Technológia lyocellu je alternatívou ku komplexnej chemickej viskóze a modálnemu výrobnému procesu. Buničina je rozpustená a spracovaná v uzavretom cykle procesu bez akýchkoľvek chemických zmien, s čím prišiel Rakúsky výrobca Lenzing, ktorý výrobný proces viskózy posunul na ekologickú úroveň.

Obehové hospodárstvo výroby lyocellu je založené na modeli inšpirovanom prírodou. Tento koncept je v zásade zameraný na udržanie surovín v cykle a ich čo najdlhšie opätovné použitie. Vďaka tomu sa zdroje využívajú na maximum, znižuje sa potreba nových, predchádza sa odpadu a zvyšuje sa životnosť výrobkov. Stručne povedané: dnešný odpad sa stane zajtrajšou surovinou - rovnako ako v prírode. To odlišuje obehové hospodárstvo od súčasného hospodárskeho systému, lineárneho hospodárstva, v ktorom sa výrobky vyrábajú, používajú a vyhadzujú. Cirkulárny systém pri výrobe lyocellu možno nájsť vo výrobe z obnoviteľnej suroviny - dreva, ktorá pochádza z trvalo udržateľných lesov a plantáží (certifikované FSC® alebo PEFCTM). Vlákna sú na konci svojej životnosti kompostovateľné a biologicky odbúrateľné. Tým sa uzavrie materiálny cyklus v súlade s prírodným cyklom. Pomocné látky, hlavne voda a chemikálie potrebné pre výrobu, sú zhodnotené a znovu použité pri výrobe. Ide o systém s uzavretou slučkou. Pri výrobe lyocellu sa darí viac ako 99% organických rozpúšťadiel recyklovať. Keď je cyklus uzavretý, chemikálie, ktoré sú použité, nekončia v životnom prostredí, ale sú regenerované, konvertované a privádzané späť do výrobného procesu ako suroviny.

 

 

Dizajn: Dánsko (meet MILK)

Vyrobené: Turecko

Kompozícia materiálu: 98% TENCEL™ lyocell, 2% Elastane

Certifikácia: OEKO-Tex Standard 100

Gramáž: 240 g/m²

Šírka: 135 cm

Farba: antracitová

Typ látky: keper/twill

pracie_ikony_tencel

Kategória: TENCEL™ lyocell
Materiál: TENCEL™
Druh látky: keper
Farba: sivé odtiene
Dizajn: jednofarebná
Šírka: 135 cm
Gramáž: 240 g/m²
Farba: antracitová