DOPRAVA ZADARMO NAD 100€ pre SR a ČR.

Plátno z mierumilovného hodvábu a lyocellu 110 cm perlovo biela

Neohodnotené

Nepriehľadná tkanina z mäkkého tussah hodvábu z ekologického poľnohospodárstva a lyocellu.

€35,10
Skladom (2 m)

Látka je vhodná na ľahké odevy: blúzky, košele, šaty, šatky, prípadne exkluzívne závesy.

 

Hodváb pochádza z ekologického poľnohospodárstva a nenásilnej výroby. Takýto hodváb má označenie peace silk (angl.)/ahimsa resham (hind.)/mierumilovný hodváb. Pri jeho získavaní sa dbá na to, aby priadka morušová, ktorá vlákna hodvábu vytvára, dokončila svoju metamorfózu na motýľa a opustila kokón. Na spriadanie mierumilovného hodvábu sa používajú iba prázdne kokóny. Výroba je síce náročnejšia na spracovanie, prináša však pracovné príležitosti v regiónoch Indie a Kambodže, kde sa mierumilovný hodváb produkuje. Pri tomto procese sa spotrebúva menej vody ako pri tradičnej výrobe a nevytvára sa takmer žiadny odpad.

Lyocell je regenerované vlákno vyrobené z celulózy, ktoré má vysokú pevnosť za sucha aj za mokra. Je mäkký a veľmi dobre absorbuje vlhkosť. Tkaniny vyrobené z lyocellu majú hladký a chladný pocit, majú nízky sklon k pokrčeniu. Celulózové vlákno je úplne biologicky odbúrateľné (podľa výrobcu 100% za 16 týždňov).

 

 

Pôvod: India

Výroba: mechanická

Kompozícia materiálu: 55% organický hodváb 45% lyocell

Typ: tussah

Gramáž: 115 g/m²

Šírka: 110 cm

Farba: perlovo biela

Typ látky: plátno

 

pracie_ikony_hodvab

Ideálne prať v rukách s prostriedkom určeným na pranie hodvábu. Látku pri praní len jemne mačkajte, nešúchajte, nakoniec riadne vyplákajte a stláčaním odstránte nadbytočnú vodu - NEŽMÝKAJTE.

 

Kategória: Hodváb
Druh látky: plátno
Farba: biela/offwhite/eru
Dizajn: jednofarebná
Gramáž: 115 g/m²
Šírka: 110 cm
Farba: perlovo biela