DOPRAVA ZADARMO NAD 100€ pre SR a ČR.

Obojstranný interlock TENCEL™ lyocell a organická bavlna lastúrovobiely

Neohodnotené

Mierne strečový mäkký úplet s textúrou pripomínajúcou piké. Vlákna TENCEL™ lyocellu dopĺňa organická bavlna a Elastan.

€25,11
Na dotaz

Je vhodný na topy, kardigány, šaty a overaly, ležérne nohavice a detské oblečenie.

 

Tencel™ je lyocellové vlákno firmy Lenzing AG. Pochádza z eukalyptového dreva. Pri výrobe tohto vlákna sa rovnako ako pri spracovaní konvenčnej viskózy používa celulózová buničina. Je získavaná chemickým rozpúšťaním dreva na zmes, ktorá je následne miniatúrnymi tryskami vstrekovaná do kyslého prostredia, aby stuhla na lyocellové vlákna.

Technológia lyocellu je alternatívou ku komplexnej chemickej viskóze a modálnemu výrobnému procesu. Buničina je rozpustená a spracovaná v uzavretom cykle procesu bez akýchkoľvek chemických zmien, s čím prišiel Rakúsky výrobca Lenzing, ktorý výrobný proces viskózy posunul na ekologickú úroveň.

Obehové hospodárstvo výroby lyocellu je založené na modeli inšpirovanom prírodou. Tento koncept je v zásade zameraný na udržanie surovín v cykle a ich čo najdlhšie opätovné použitie. Vďaka tomu sa zdroje využívajú na maximum, znižuje sa potreba nových, predchádza sa odpadu a zvyšuje sa životnosť výrobkov. Stručne povedané: dnešný odpad sa stane zajtrajšou surovinou - rovnako ako v prírode. To odlišuje obehové hospodárstvo od súčasného hospodárskeho systému, lineárneho hospodárstva, v ktorom sa výrobky vyrábajú, používajú a vyhadzujú. Cirkulárny systém pri výrobe lyocellu možno nájsť vo výrobe z obnoviteľnej suroviny - dreva, ktorá pochádza z trvalo udržateľných lesov a plantáží (certifikované FSC® alebo PEFCTM). Vlákna sú na konci svojej životnosti kompostovateľné a biologicky odbúrateľné. Tým sa uzavrie materiálny cyklus v súlade s prírodným cyklom. Pomocné látky, hlavne voda a chemikálie potrebné pre výrobu, sú zhodnotené a znovu použité pri výrobe. Ide o systém s uzavretou slučkou. Pri výrobe lyocellu sa darí viac ako 99% organických rozpúšťadiel recyklovať. Keď je cyklus uzavretý, chemikálie, ktoré sú použité, nekončia v životnom prostredí, ale sú regenerované, konvertované a privádzané späť do výrobného procesu ako suroviny.

 

Organická bavlna je pestovaná bez pesticídov a herbicídov udržateľným spôsobom. Prečo bio bavlna? Redukcia ekologickej stopy, lepšie životné a pracovné podmienky pre farmárov bavlníkových polí, šetrenie energie a vody pri spracovaní. Jej cena je vyššia, ako pri konvenčnej bavlne, ale možno ju chápať ako investíciu do ochrany vody, čistého vzduchu, zdravej pôdy a spravodlivejších podmienok pre farmárov.

 

Dizajn: Dánsko (meet MILK)

Pôvod priadze: Rakúsko, Turecko

Vyrobené: Turecko

Kompozícia materiálu: 65% Tencel™ lyocell, 31% organická bavlna, 4% Elastan

Certifikácia: OEKO-Tex Standard 100

Gramáž: 390 g/m²

Šírka: 150 cm

Farba: lastúrovobiela

Typ látky: interlock

Zrážanlivosť: 5%

pracie_ikony_tencel

Kategória: Pleteniny
Materiál: bavlna, TENCEL™
Druh látky: interlock
Farba: biela/offwhite/eru
Dizajn: jednofarebná
Šírka: 150 cm
Gramáž: 390 g/m²
Farba: ústricovobiela
Položka bola vypredaná…