DOPRAVA ZADARMO NAD 100€ pre SR a ČR.

Keper/twill REFIBRA™ TENCEL™ lyocell 150 cm zlaté piesky

Neohodnotené

Veľmi jemná a splývavá, napriek tomu pevná, rozmerovo stabilná tkanina zo zmesi TENCEL™ lyocellu a recyklovanej bavlny.

€23,57
Skladom (3,5 ks)

Má veľmi široké použitie » šaty, košele, blúzky, nohavice, sukne, vetrovky, obleky, slávnostné oblečenie, svadobné oblečenie, ale aj spodná bielizeň.

 

TENCEL™ je lyocellové vlákno firmy Lenzing AG. Pochádza z eukalyptového dreva. Pri výrobe tohto vlákna sa rovnako ako pri spracovaní konvenčnej viskózy používa celulózová buničina. Je získavaná chemickým rozpúšťaním dreva na zmes, ktorá je následne miniatúrnymi tryskami vstrekovaná do kyslého prostredia, aby stuhla na lyocellové vlákna.

Technológia lyocellu je alternatívou ku komplexnej chemickej viskóze a modálnemu výrobnému procesu. Buničina je rozpustená a spracovaná v uzavretom cykle procesu bez akýchkoľvek chemických zmien, s čím prišiel Rakúsky výrobca Lenzing, ktorý výrobný proces viskózy posunul na ekologickú úroveň.

Obehové hospodárstvo výroby lyocellu je založené na modeli inšpirovanom prírodou. Tento koncept je v zásade zameraný na udržanie surovín v cykle a ich čo najdlhšie opätovné použitie. Vďaka tomu sa zdroje využívajú na maximum, znižuje sa potreba nových, predchádza sa odpadu a zvyšuje sa životnosť výrobkov. Stručne povedané: dnešný odpad sa stane zajtrajšou surovinou - rovnako ako v prírode. To odlišuje obehové hospodárstvo od súčasného hospodárskeho systému, lineárneho hospodárstva, v ktorom sa výrobky vyrábajú, používajú a vyhadzujú. Cirkulárny systém pri výrobe lyocellu možno nájsť vo výrobe z obnoviteľnej suroviny - dreva, ktorá pochádza z trvalo udržateľných lesov a plantáží (certifikované FSC® alebo PEFCTM). Vlákna sú na konci svojej životnosti kompostovateľné a biologicky odbúrateľné. Tým sa uzavrie materiálny cyklus v súlade s prírodným cyklom. Pomocné látky, hlavne voda a chemikálie potrebné pre výrobu, sú zhodnotené a znovu použité pri výrobe. Ide o systém s uzavretou slučkou. Pri výrobe lyocellu sa darí viac ako 99% organických rozpúšťadiel recyklovať. Keď je cyklus uzavretý, chemikálie, ktoré sú použité, nekončia v životnom prostredí, ale sú regenerované, konvertované a privádzané späť do výrobného procesu ako suroviny. Pri technológii REFIBRA™, je dokonca zahrnutý ďalší aspekt opätovného využívania zdrojov. Spolu s lyocellom spracúva upcykláciou rezaný bavlnený odpad a staré textílie z textilného priemyslu. Spracováva bavlnené zvyšky, ktoré by sa už nevyužili.

 

Krajina pôvodu: Rakúsko

Vyrobené: Turecko

Kompozícia materiálu: 100% REFIBRA™ TENCEL™ lyocell

Certifikácia: Lenzing Product License

Gramáž: 205 g/m²

Šírka: 150 cm

Farba: golden sand

Typ látky: Twill

Starostlivosť: Ručné pranie s pracím prostriedkom na vlnu

Zrážanslivosť: max. 5%

pracie_ikony_refibra

Kategória: Obchod
Materiál: REFIBRA™
Druh látky: keper
Farba: žlté a okrové odtiene
Dizajn: jednofarebná
Šírka: 150 cm
Gramáž: 205 g/m²
Farba: zlaté piesky